Ogólnie


Naszą listę stron internetowych chcemy polecić wszystkim, którzy interesują się historią i kulturą Śląska, poszczególnymi śląskimi miejscowościami, badaniem dziejów śląskich rodzin, jak również innymi zagadnieniami mającymi związek z historią Śląska.

O niemal wszystkich śląskich powiatach, miastach i mnóstwie miejscowości przeczytacie w leksykonie internetowym  wikipedia. Tam znajdują się również przekierowania do  aktualnych stron śląskich gmin.

Dla większej przejrzystości posortowaliśmy na stronach internetowych  linki odnoszące się do powiaów. Uwzględniliśmy mnóstwo zmian granic powiatów spowodowanych podziałem Górnego Śląska po I wojnie światowej, w latach 30 – tych, ponownym przyączeniu części Górnego Śląska po napaści na Polskę i zmiany granic w Kraju Śląsko Morawskim, wcześniejszym Śląsku Austriackim, wskutek okupacji Kraju Sudeckiego przez Rzeszę Niemiecką.

Jeśli poznacie Państwo inne strony, które zajmują się historią śląskich terenów lub miejscowości, prosimy o kontakt na andreas.klose@vfgs.eu.