Schlesische Geschichtsblätter - Hinweise für AutorenOd 2010 roku Stowarzyszenie Historii Śląska ponownie wydaje "Schlesische Geschichtsblätter".

„Schlesischen Geschichtsblätter" były podczas wcześniejszych wydań organem dla krótszych i raczej krajoznawczych artykułów w odróżnieniu od ich naukowego charakteru w Czasopiśmie Stowarzyszenia Historii Śląska.

W czasie gdy powstało kilka czasopism o regionalnej śląskiej tematyce, a z pewnością powstaną następne, powinniśmy i chcemy nakierować "Schlesische Geschichtsblätter" na treści historyczne.

Ponadto "Schlesische Geschichtsblätter" powinny oferować nie tylko, ale w pierwszej kolejności, publikacje członków naszego Stowarzyszenia."
Prof. Dr. Dr. Dr. h.c. Gundolf Keil, 1. Vorsitzender
(Aus dem Geleitwort zu Heft 1, 2010.)Planowane jest wydawanie 2 zeszytów rocznie z bieżącą numeracją stron.

Numeracja nawiązuje do wydań  „Schlesische Geschichtsblätter“ z lat 1908 – 1943 tak, że rocznik 2010 zaczyna się od numeru 37.  

Artykuły do opublikowania w „Schlesische Geschichtsblätter“ prosimy wysyłać w miarę możliwości za pomocą eMaili lub w formie drukowanej do naszego drugiego Przewodniczącego i redaktora „ Schlesische Geschichtsblätter“ prof. dra Andreasa Klose.

Informacje dla autorów znajdziecie Państwo w naszych Wytycznych. W przypadku zapytań nasz redaktor pozostaje do Państwa dyspozycji. Zitierrichtlinie Word-Vorlage


SchriftleiterDr. Christian Speer
eMailchristian.speer@vfgs.eu
AdresDr. Christian Speer
Martin-Luther-Universität Halle-Wittenberg
Institut für Geschichte, Professur für Geschichte des Mittelalters
Emil-Abderhalden Str. 26-27
06108 Halle (Saale)